Bu hafta neler yapalım? 12-18 Kasım 2018

Bu hafta neler yapalım diyor ve 12 Kasım haftasını açıyorum. Daha iyi bir hafta geçirebilmek, iş dışında kalan zamanımızı değerlendirmek ve can sıkıntımızı biraz atmak için bu hafta neler yapalım, sizler için derledim. Bu hafta seçtiğim etkinliklere bir göz atmanızı öneririm. Pazartesiniz sendromsuz, haftanız keyifli geçsin!

Oku

Can Yayınları’ndan çıkan Sıradan Bir Gün, takma isimle kişisel gelişim kitapları yazan Armağan Gündoğdu’nun hikâyesi. Yekta Kopan’ın kaleminden sahte kimlikler, yalanlar ve hesaplaşmalar üzerine sürprizlerle dolu bir roman. Kitap daha yeni çıktı. Daha başındayım, ama şimdiden  tavsiye ederim.

Git

37’nci Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 10 Kasım’da kapılarını açtı. ‘Hayatı Edebiyatla Kuşatmak’ ana temasıyla gerçekleştirilen fuara yurtiçi ve yurtdışından 800 yayınevi katılıyor, dokuz gün boyunca 300 etkinlik yapılıyor. Kitapları daha uygun fiyata alabilir, sevdiğiniz yazarlarla sohbet etme imkanı bulabilirsiniz.

İzle

Ortaokul, lise döneminde çılgınlar gibi Queen dinleyen neslin koşarak gideceği Bohemian Rhapsody vizyonda. Rami Malek’in Freddie Mercury gibi bir efsaneyi canlandırması başta herkesin eleştiri oklarının hedefinde olsa da harika bir iş çıkardığını söylemeliyim. Film muhteşem! Rami Malek de Oscar’ı alırsa şaşırmayın.Dinle

Çağdaş müzik sahnesinin dahiane kadın gitaristi Ana Popović Band, yeni albümü Trilogy turnesi kapsamında Türkiye’ye geliyor. 23 Kasım’da Zorlu PSM Studio’da gerçekleşecek konserin biletleri, öğrenci 65 TL, tam 80 TL. Kasım ayının en sıkı konseri bu olabilir. Aklınızda olsun!

Gör

UNIQ Expo, Joan Miro Litografi ve Gravür Sergisi ile eş zamanlı olarak dünyaca ünlü sanatçı Antonio Nunziante’nin ‘Resmi Düşünmek ve Düşünceyi Resmetmek’ konulu çalışmalarını 2 Aralık’a kadar sergiliyor. UNIQ’e gidip her iki sergiyi de gezebilir, ardından da oralarda güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

Ye

Beşiktaş Çarşı’nın yeni bir meyhanesi var artık. Diliniz dışarıda katları tırmanıyorsunuz, ama sonunda güzel mezeler yiyebileceğiniz Beşiktaş’ta Bir Meyhane’ye ulaşıyorsunuz. Daha önce Beyoğlu’nda bar işleten 4-5 arkadaşın kurduğu meyhanede eski müzikler de çalıyor. Denemenizi tavsiye ederim.

0